Aktualności

W tym tygodniu zespół badawczy Wydziału Zdrowia Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku przeprowadził bezpłatne badania dla słuchaczy SUTW. Wiemy, że profilaktyka jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, dlatego chętnych nie zabrakło. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę!

Za nami ostatnie, trzecie spotkanie z uczestniczkami wyjazdu w ramach akredytacji Erasmus+ do Granady. Było ono dla naszej grupy istotnym krokiem w przygotowaniach do tej wyjątkowej podróży. Atmosfera była pełna entuzjazmu i zaangażowania, ponieważ każdy pragnie jak najlepiej przygotować się do nadchodzących zajęć edukacyjnych w Hiszpanii.

 

Zapraszamy na spotkanie z prezydentkami Sopotu i Gdańska Magdaleną Czarzyńską-Jachim i Aleksandrą Dulkiewicz, które odbędzie się 13 maja o godzinie 18.30 w Mamuszki 14 w Sopocie (al. Franciszka Mamuszki 14). Tematem spotkania, organizowanego w ramach Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends, będzie wizja przywództwa i kształtowanie miasta jako wspólnoty. Wstęp wolny.

18 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie informacyjne uczestniczek drugiej mobilności "Z Erasmusem po Europie: sopoccy seniorzy w Grenadzie/Hiszpanii". Wyjazd planowany jest na 15/22 maja 2024 r. Na spotkaniu zapoznaliśmy się z programem oraz przewidzianymi aktywnościami edukacyjnymi w ramach naszej mobilności.  Skoncentrowaliśmy się na stereotypach i różnicach kulturowych pomiędzy Polską i Hiszpanią, na tym co nas łączy i dzieli. W trakcie dyskusji odwołaliśmy się do modelu kulturowego Geerta Hofstede'a na temat różnic międzykulturowych pomiędzy poszczególnymi narodami. Dyskusja była niezwykle interesująca i zachęcająca do aktywnego uczestnictwa. Wszystkie uczestniczki zaangażowały się w rozmowę, dzieląc się swoimi doświadczeniami, ale także  oczekiwaniami odnośnie mobilności.

Podkategorie